Novinky

Máme čokoládová štěňátka!!!

 

 

 ŠŤĚŇÁTKA

 

 


 

 

22.3.2016 Upřesnění odběru štěňátek vrh F

Mladší štěňátka z vrhu F jsou načipována, naočkována, vše máme připraveno a mohou odcházet do nových domovů i o delším velikonočním volnu tj. od čtvrtka 24. 3. 2016

 

21. 3. 2016 Velké předvelikonoční pózování

 

 

O minulém víkendu odešla do nových domovů první část štěňátek z vrhu E. O nastávajících velikonočních svatcích budou odcházet dalších štěňátka (zbylá Éčka + první eFka) a aby Vám čekání na Vaše štěňátka lépe ubíhalo, pořídili jsme nové předvelikonoční fotografie.

 

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Velke_predvelikonocni_album_-/

 

Štěňátka z vrhu F jsou po veterinární prohlídce, naočkována a načipována!

 

 

 

17. 3. 2016 Jsme připraveni... zítra odcházejí první pejsci ;-)

 

 

 

16. 3. 2016 Siesta po obědě (F)

 

 

 

Štěňátka se vrátila z venčení, kde si po dni na sluníčku užila  pro změnu zase trochu sněhu a dostala svoji obědovou dávku krmení. Říkám si, že kouknu, co asi dělají...? No a už utíkám pro foťák - jsou to prostě zlatíčka ;-)

 

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Nase_hodnoucka_F_-/

 

Maminy už obývají svůj venkovní výběh a za štěňátky chodí jen na symbolickou kontrolu či pro pomazlení.  Volný čas v ohrádce tráví okusováním dvou velkých sušených jelenních nožek, které od nás dostaly. Po náročné péči o štěňátka je to pro ně příjemné zpestření. Každá si tu svou bedlivě střeží a taky plnou boudu hraček určených štěňátkům, které neustále hledáme...

 

 

14. 3. 2016 Poslední týden Éček u nás...

 

 

 

Dnes jsme s našimi štěňátky z vrhu E podnikli první výlet autem, a to k naší paní veterinářce. Jak už jste ode mne někteří možná slyšeli, štěňátka vrhů e+f jsou ty nejhodnější, co jsme kdy měli a samozřejmě mně prcvkové nezklamali ani u paní doktorky. Pod dohledem našeho syna (který ovšem sám často ještě potřebuje dohled:-) ) vzorně čekala v přepravce v rožku ordinace až na ně přijde řada... Štěňátka byla naočkována a načipována (čipy Virbac BACKHOME) a také prošla kompletní zdravotní prohlídkou.

 

 

Po půldenním klidovém režimu, jsme však neodolali a štěňátka obou vrhů jsme vypustili na zahradu, neboť šlo snad o jediný den za posledních 14 dní, kdy vysvitlo sluníčko. Śtěňátka se vyřádila ve velkém stylu, až mám obavy, že toto venčení některá drobnější výsadba na zahradě nepřežije.

 

 

štěňátka a pařátky

 

 

Štěňátka krmíme 4x denně 6.30 - 7.00 poté 11.00 - 11.30 dále 16.00 - 17.00 a naposledny cca 21.00. Mezi krmením již štěňátka dostanou i nějakou tu dobrotu,  jako jsou piškotky či zdravý sušený pamlsek, každoročně u našich štěňátek vedou kuřecí pařátky :-)

 

Pro naše Éčka je to poslední týden u nás, vše se točí kolem příprav k jejich odchodům do nových domovů.

 

O víkendu nás také navštívila Taruška (Demie Golden Vitality - téměř roční fenečka z našeho chovu) se svou rodinou. O Tarušku je výborně postaráno, je to krásná psí slečna, která je celá po babičce Goldie, ač je dcerou Bughiry. Když jsem šla uvítat návštěvu, na první pohled jsem se lekla, že mi Goldinka někudy proklouzla za branku, tak moc mají podobný výraz hlavy. Děkuji mnohokrát majitelům Tary za příkladnou péči!

 

 

 

Na rajče jsme také přidali menší množství nových fotografií.

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/

 

 

 

8.3. 2016 Rostou nám před očima...

 

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_F_-_35.den_-_jednotlivci/

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_43._den/

 

 

Z malých roztomilých kuliček nám vyrostli v neposedné čertíky. Počasí - nepočasí - oba vrhy již tráví velkou část dne na zahradě a nemůžou se vynadovádět. Vše je zajímá, každý lísteček, klacík, kamínek, vše je třeba okouknout a nejlépe i ochutnat. Když vypustíme společně oba vrhy najednou, až na pár vyjímek (náš tyrkysáček Bruník) témeř nedokážeme rozlišit, které štěňátko patří Bughirce a které Goldince. Maminy hlídají na střídačku vrhy oba a my až při důkladnějším zadívání zjišťujeme, jak se starší štěňátka snaží mít nad mladšími navrh a rychle třídíme do ohrádek :-).

 

Také musím podotknout, že všichni v naší domácnosti, kteří přijdou do kontaktu se štěňátky mají speciálně vylepšené nohavice v podobě "děrované krajky". Štěňátka se sbíhají ke všemu živému kolem (rodina, ostatní členové psí smečky) a v této chvíli už mi opravdu chybí víc než jeden pár rukou navíc na hlazení a mazlení.

 

Každých 14 dní štěňátka odčervujeme a ty starší čeká příští týden první návštěva naší paní veterinářky.

 

 

 

 

4.3. 2016 Fotografie jednotlivců

 

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_39._den_jednotilivci/

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_F_-_31.den_jednotlivci/

 

 

V našich fotogaleriích se občas objeví nějaké štěňátko častěji, jiné naopak méně, někdy jedno více spinká, či naopak utíká před objektivem... A protože některým budoucím majitelům bylo líto, že na fotkách neviděli či nepoznali své zamluvené štěňátko, rozhodli jsme se pořídit snímky, při jejichž focení jsme si pečlivě značili o které štěně se jedná i v případě, že nejde vidět nebo rozlišit barva obojku, tak aby každé zadané štěňátko bylo nezaměnitelně alespoň na jedné fotografii...

 

Kromě fotek, máme samozřejmě spoustu dalších novinek. Starším štěňátkům již byla bedna těsná, a tak se vydala do větších zatím ještě vnitřních prostorů. Mají samostatnou ložnici vystlanou pilinami a oddělený výběh pro jejich hry a krmení. Při každodenním úklidu chodí na zkoušku také ven, ale vzhledem k tomu, že nám počasí moc nepřeje (mrazivo, deštivo, blátivo a pořád dokola), okupují spíše prostor u venkovních dveří a každý další den udělají pár kročků navíc směrem do světa ;-)

 

I mladší štěňátka již opouštějí na krmení a hry svou bednu, mimo dům si však zatím netroufají a rádi se zdržují v bezpečně známém prostředí. Již brzy se však setkají se staršími štěňátky, snad v lepším počasí, při hrách na zahradě.

 

Oboum vrhům postupně snižujeme teplotu prostředí tak, aby nebyla choulostivá a s prvními jarními dny se mohla vydat do nových domovů - v mnoha případech rovnou do nachystaných zateplených boudiček na zahradách.

 

 

1. 3. 2016 Co je nového...

 

Nové fotky: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_33._den/

                    http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_F_-_25._den/

                      

 

vrh E

 

Po dalším návštěvním víkendu v naší chovatelské stanici, kdy jsme poznali druhou část majitelů našich štěňátek (stále však máme fenečky k zadání), se vše pomalounku vrací zpět do zajetých kolejí běžných dnů. Od budoucích páníčků dostáváme postupně spoustu zpráv o tom, jak zodpovědně přistupují k pořízení nového člena rodiny - staví se boudy, čistí a dezinfikují ty staré, provádí se úpravy bytů a zahrad, pořizují se pelíšky, přepravky, krmení, výbavy... moc nás to těší ;-)

 

vrh E

 

Štěňátka tento týden poprvé ochutnala maso. Ta mladší převařené kuřecí namočené v mléce, ta starší jemně krájené hovězí. V obou případech však maso mělo jednu velkou chybu - bylo ho málo!!!

 

vrh F

 

 

23.2.2016 Víkendové návštěvní dny u štěňátek...

 

Nové fotogalerie zde:

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_29._dni/

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_F_-_21._den

 

 

vrh E - 29 dní

 

 

V naší chovatelské stanici se nyní vše točí kolem štěňátek. O víkendu jsme poznali první nové majitele štěňátek naší Bughiry (vrh E) a ten příští se těšíme na návštěvy zájemců štěňátek Goldie (vrh F). U obou vrhů jsou zarezervování pejsci a máme volné fenečky.

 

 

 

vrh F - 21 dní

 

Štěňátka začínáme ve 3 týdnech pomalounku přikrmovat. Vrh E již týden poznává nové chutě v podobě mléčných kaší z rýže, piškotů, tvarohu, mini granulky rozmočené ve štěněcím mléce... vrh F (21 dní) má dnes u misky svou premiéru.

 

Mini granule, které štěňátkům podáváme obsahují: Čerstvé vykostěné kuře, sušené kuřecí maso, pšenice špalda, oves, kuřecí tuk, sušená celá vejce, čerstvý sleď, sušený sleď,  rybí bílkoviny, sušená dřeň z červené řepy, rybí olej, vláknina z hrášku, sušené mrkve, sušená vojtěška, prášek z granátových jablek, sušená jablka, prášek ze špenátu, psyllium, prášek z černého rybízu, sušený sladký pomeranč, prášek z borůvek, sušené pivovarské kvasnice, kořen kurkumy, glukosamin, chondroitin sulfát, extrakt z afrikánu.

 

 

http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Miska_-_vrh_E/

 

U prvních příkrmů si vždy děláme obavy jak štěňátka jinou stravu než mateřské mléko přijmou, v případě vrhu E jsem si však nestihla doběhnout ani pro foťák a našla jsem všech osm štěňátek spokojeně spících a naskládaných v prázdné misce :-)

 

 

 

19. 2. 2015 Vrh F naší Goldie má 15 dní

Nové fotografie zde: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_F_-_15._den

 

 

Máme odčerveno - nejen poprvé vrh F, ale pro jistotu komplet celou chovatelskou stanici včetně kocoura :-) . I Goldinčina štěňátka dostala místo mašliček nové rozlišovací obojky. Pro oba vrhy nám však pochybělo množství barevných variací a aby se nám štěňátka až budou společně nepopletla,  museli jsme jim barvičky tentokráte prohodit - fenečky mají spíše klučičí - modrou, zelenou, hnědou, černou a fialovou a pejsci naopak - červenou, žlutou a jeden je tyrkysový.

 

 

16.2.2016 U Bughiry v bedně... 22 dní

Nové fotografie vrhu E: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_22._den/

 

 

Štěňátka naší Bughiry se mají čile k světu. Po probuzení jejich bedna ožívá všelijakými zvuky, vrčí, kňučí, trénují štěkání, propukají první sourozenecké rvačky, štěňátka se navzájem okusují, zkoumají bednu, někteří odvážlivci se dokonce snaží z ní vylézt... Neuplyne však ani deset minut a veškerá energie je pryč... štěňátka s plnými bříšky opět upadají do hlubokého spánku ;-)

 

 

 

12.2. 2016 Prodám boty, zn. s labradorem :-)

Štěňátka vrhu F mají 10 dní. Od tohoto dne vše již záčíná nabírat ten správný spád, štěňátka mají téměř dovyvinutou termoregulaci, jsou mnohem pohyblivější, mají dokonalejší trávicí soustavu, brzy otevřou oči, čeká je první odčervení, stříhání drápků... to vše, co má již starší Bughirčin vrh E za sebou.

 

 

 

 

 

10. 2. 2016 Vrh E už se dívá na svět!!!

Jako první otevřela očka fenečka s oranžovým obojkem, po ní fialový pesan a pak už všichni ostatní. Chvíli ještě potrvá než se opravdu rozkoukají a to pak bude veselo ;-) .

 

 

 

6. 2. 2016 Goldie se štěňátky má za sebou první  (nejnáročnější) dny

Nové foto: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_F_-_4._den/

 

O feny po porodu se snažíme pečovat co nejlépe, aby naopak ony mohly pečovat o svá štěňátka. Každou misku se žrádlem, zaléváme silným masovým vývarem, aby se co nejrychleji zotavily a měly dostatek sil a samozřejmě tekutiny pro tvorbu mléka. Goldinčiny štěňátka jsou oproti jiným našim "upištěným" vrhům velice tichoučká a spokojená. Na druhou stranu jsou vzhledem ke svému věku velice hbitá a přesuny v bedně zvládají v mžiku.

 

 

 

V Bughirčině bedně...

Nové fotografie: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E._-_12._den/

Zato v bedně od Bughí se ticho protrhává a ozývají se první naučené zvuky. Objevují se i další nejen hlasové projevy jako je např. škytavka :-) .  Štěňátka spoustu času stále prospí, ale pomalu se zkouší -  zatím dost nemotorně - postavit na nohy.  U očiček pozorujeme malé škvírky a sázíme se, které štěňě na nás vykoukne jako první ;-)

 

Maličkosti bez kterých se neobejdeme...

 

 

 

4.2. 2016 Vrh F - také naší Goldínce se narodila štěňátka!!!

 

 

Ve středu 3. února 2016 přivedla naše Goldie na svět osm čokoládových štěňátek. Je to již zkušená máma a vše probíhalo bez komplikací, tak jak jsme u ní zvyklí a za což jsme moc vděční. Goldie má pět feneček a tři pejsky.

 

Goldinčině porodu každoročně předchází důsledné přípravy. Nepodceňuje zejména výběr a úpravu hnízda pro svá budoucí mláďata a to zásadně venku na zahradě. Opakovaně spolu svádíme boj, o to kde porod proběhne. Zatímco já trvám na podlahovém topení pod dřevěnou porodní bednou a načechrané vet dece s tlapkami, ona několik dní před porodem odmítá opustit své k porodu zvolené místečko. Loni to byl ne příliš vábný kout na starém hnojišti a letos si vyhlídla díru u vykotlaných kořenů nízkého jehličnanu. Naše představy se tedy dost liší.  Rozhodla jsem se tedy pro kompromis. Ne, nerodila pod starým jehličnanem ale vyplnila jsem porodní bednu lučním senem  a nechala fenám (i Bughiře) prostor pro jejich vlastní úpravy alepoň z části připomínající přírodní podmínky. Hrabání v seně před samotným porodem nebralo konce a i přesto, že pro mne seno není tak praktické jako deky - máme podestláno i v kuchyni :-), hlavně že maminy i štěňátka jsou spokojené.

 

 

2. 2. 2016  Štěňátka Bughiry - vrh E - 8. dní

Nové fotografie: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_8._den

 

 

Štěnátka naší Bughiry mají za sebou první týden. Celý den prospí s vyjímkou chvílí, kdy si plní svá bříška maminčiným mlékem. Ale i to je pro ně dost náročné, najít si a vybojovat tu nejlepší pozici mezi tolika sourozenci, dá zabrat. Každý den štěňátka vážíme, abychom věděli, kolik přibírají - což je však patrné i pouhým okem :-) . Přibrali natolik, že mohli dostat své první rozlišovací obojky  (ke shlédnutí ve fotogalerii výše).

 

 

29. 1. 2016  Nové minialbum štěňátek - 4. den

  http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_4._den

 

 

27. 1. 2016 Štěňátka naší Bughiry jsou na světě!!!

 

 

Bughirce se včera 26.1.2016 narodila štěňátka, 4 pejsci a 4 fenečky. Porod měl naprosto ukázkový průběh, v pravidelných časových intervalech se rodilo jedno štěňátko za druhým. Bughira vše zvládala přirozeně bez jakkékoli pomoci,  štěňátka si čistila a od první chvíle o ně starostlivě pečovala úplně sama. My jsme jen tiše přihlíželi a byli pyšní jakou máme úžasnou psí mámu. Všechna štěňátka se narodila s váhou přes 400 g a největším pesanům nechybělo mnoho do půl kila. Nyní potřebují maminka i štěňátka hlavně odpočinek a spánek, proto jim nebudeme narušovat jejich pocit bezpečí, ale brzy se pochlubíme dalšími fotografiemi.

 

Páru fotografií si můžete již nyní prohlédnout zde: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_E_-_prvni_den

 

 

 

 

 

 

 

23. 1. 2016 Porod může nastat každým dnem... Bughira 58. den březosti

 

 

 

Porodní bedny, čisté hadry a deky, dostatek krmiva, vše potřebné k porodu i po něm.. věřím, že jsme připraveni :-)

 

 

 

Držte nám pěsti!!!

 

 

21. 1. 2016 Bughira 56. den...

Mrazivé dny se střídají jeden za druhým a Bughira s Goldinkou se již téměř neunesou :-) . Maminy odpočívají pěkně v teple a nechávají si plnit svoje velká bříška samými dobrotami. S blížícími se porody vrcholí také naše přípravy a my dochystáváme poslední drobnosti.

 

 

 

Bughirka 56. den březosti a Goldie 50. den.

 

 

 

 

Odpočinek Bughirka a Goldie

Naše nastávající psí mámy  BUGHIRA 46. den březosti a GOLDIE 41. den se stále více zklidňují a spoustu času již tráví "nicneděláním" :-)  - odpočinkem.

 

 

Created by ImagineWeb