15. 10. 2023

 

Všechna štěňátka mají své nové domovy...
 
 

 

 

 

 

 

 

 

3. 10. 2023 Jdeme do finále...

 

Nastal čas loučení, štěňátka odcházejí do nových domovů. Na videjkách poslední společné záběry od nás. Přejeme novým rodinám a štěňátkům jen samé šťastné dny ♥♥♥

 

 

POSLEDNÍ SPOLEČNÁ VIDEA - ZDE

 

 

 

 

 

 

 

21. 9. 2023

 

 Velké pózování... vrhy Z, A, B

 

PODZIMNÍ NÁLADA - FOTO ZDE

 

 

Máme pro Vás opravdu velkou podzimně laděnou fotogalerii štěňátek. Některá spolupracovala lépe, jiné bylo těžké udržet v klidu alespoň na chvilinku. Většinu uchvátily dýně, a tak se štěňátka všemožnými způsoby pokoušela o jejich konzumaci. Oblíbené bylo také přenášení vřesů, takže jsme si užili opravdu spoustu legrace. Pořídili jsme přes 800 fotek a pak jsme dlouze třídili, tak snad Vás náš výběr potěší ;-)

 

 

 

Popisky mašliček v galerii najdete pod fotkami.

 

 

 

 

16. 9. 2023

 

Druhý návštěvní víkend...

 

 

NOVÉ FOTOGRAFIE ZDE

 

 

 

 

Pokračuje druhý návštěvní víkend a my jsme během minulých dní měli možnost poznat velkou část budoucích rodin našich štěňátek. Ve volných chvilkách jsme se snažili fotit jednotlivce, tak aby v galerii každá rodina našla alespoň pár fotek svého štěňátka (popisky stužek pod fotografiemi).

 

 

 

 

 

 

11. 9. 2023

 

Řádění ve venkovní ohrádce...

 

 

Návštěvy jsou v plném proudu. A vzhledem k tomu, že většina z nich je naplánovaná po papání, aby měla štěňátka spokojená bříška a ulehají k siestě, užíjte si v novém videu víc než 2 minutky řádění celé devatenáctky.

 

 

NOVÉ VIDEJKO - ZDE

 

 

 

 

 Po proběhlých návštěvách jsou v plánu i fotky jednotlivců ;-)

 

 

 

 

7. 9. 2023 Pár novinek od nás...

 

FOTEČKY VRH Z - ZDE

 

FOTEČKY VRH A - ZDE

 

FOTEČKY VRH B - ZDE

 

 

 

 

 

Porodní bedny už byly štěňátkům malé, a tak proběhlo velké stěhování do ohrádek. Zatím má každý vrh na spinkání svou vlastní, ale brzy budou sdílet jedno velké společné bydlení. Patrishin vrh Z již tráví část dne na zahradě a postupně se k němu připojí i štěňátka od Kissinky a Charlietky. O víkendu startují návštěvy u štěňátek, na všechny nové rodiny se moc těšíme.

 

 

 

 

A takovou krásnou hvězdičku již všechna štěňátka u misky zvládají :-D

 

 

 

 

1. 9. 2023

 

Dnes jen pár záběrů z bedny od Charlietky...

 

 

 

 

Začalo období prvních příkrmů, které považuji asi za jedno z nejnáročnějších. Naučit štěňátka papat z misky dá zabrat. Kaše je úplně všude. Fota štěňátek po jídle jsou nezveřejnitelná :-D Mixér, myčka a pračka jedou naplno. Ale kašičky chutnají a techniku papání brzy společnými silami vychytáme.

 

 

 

 

Štěňátka posouvají hranice svého poznávání mimo bednu. Opatrně vykračují po místnostech a seznamují se s novými povrchy. Objevují první hračky.

 

 

 

 

Pomalu plánujeme návštěvy zájemců u nás, a tak nastal ten pravý čas zamluvit si termín (pro ty co ještě nemají). 

 

 

 

 

 

 

28. 8. 2023

 

Kissinčina štěňátka koukají na svět...

 

 

NOVÉ VIDEO ZDE

 

 

Cvalíci v Kissinčině bedně jsou jeden jako druhý, kdyby neměli barevné stužky, vůbec bychom je od sebe nerozeznali. Nevím, jak to ta Kissinka dělá, ale její štěňátka mají pořád plné pupíky a my nestíháme povolovat mašličky. Do nějakých větších aktivit se zatím neženou, proč taky, s plnými bříšky si pěkně pospinkají, občas okouknou bednu, však svět nikam neuteče...

 

 

 

 

Všechna štěňátka jsou poprvé odčervena. Pár dní nazpět proběhlo také stříhání drápků, některá si tuto chovatelskou aktivitu užívala, jiná ji prospala a zbytek hlasitě protestoval.

 

 

 

 

 

26. 8. 2023

 

Dnes se podíváme do bedýnky k Pat. První velké změny - štěňátka otevřela očka, pokukují po světě, zdokonalují zatím trochu nemotornou chůzi po všech čtyřech a začínají první aktivity mezi sourozenci :-) to vše však trvá zatím jen pár minut a pak se zase dloouze spinká. 

 

 

NOVÉ VIDEO ZDE

 

 

 

 

 

 

22. 8. 2023

 

Nakouknutí k Charlietce... 10 dní

 

NOVÉ VIDEO ZDE

 

U Charlietky v bedně ještě doznívá miminkovský režim. Spinkání, papání a nonstop péče maminky. Zatím si užíváme tichoučka a mlaskání, brzy nám však bedýnky ožijí. Dva starší vrhy štěňátek již pomaloučku otevírají  očka a začínají vrávorat na nožkách. Brzy bude veselo...

 

 

 

 

 

Mašličky u Charlie: kluci - bílá, fialová, holky - kiwi, tyrkysová, oranžová a světle fialková                                                                                                                                               

 

 

 

19. 8. 2023

 

Medvídci naší Kissinky... 10 dní

 

 

NOVÁ FOTOGALERIE ZDE

 

 

 

 

Nenechte se zmást, ale vzhledem k velkému počtu štěňátek a nedostatku barevných provedení mašliček u nás nosí klučičí mašličky i fenečky a ty holčičí zase v některých vrzích naopak kluci ;-)  Takže u Kissinky hnědy, černý, tyrkysový (zelenomodrý) - pejsci a bílá, růžová, modrá (námořnická) - fenečky.

 

 

Pro ty z vás, co už netrpělivě přemýšlejí, co vše bude pro štěňátko potřeba nachystat, přidáváme odkazy na první manuály, které můžete pomalounku pročítat:

 

 

Co musíme připravit... ZDE

 

Rádce a tipy pro Vaše nákupy... ZDE

 

 

 

 

17. 8. 2023 Vrh Z má dnes 10 dní...

 

 

Čas se štěňátky ubíhá tak rychle, že se mi ani nechce věřit, že Patrishina štěňátka jsou s námi již 10 dní. Stejně tak jako ve vrhu u Kissinky všechna již zdvojnásobila svou porodní váhu, někteří již přesáhli a ostatní atakují 1 kilo ;-) Není se čemu divit, maminky mají neustále plné misky - granule, vývary s masem, jogurtky a kefíry, ovoce... Pat a Kiss se již starají o štěňátka naprosto samostatně, my se jen staráme o ně - krmení, venčení, hlazení a čisté pelíšky. U Charlietky zatím jestě trochu asistujeme, pokud se moc dlouho rozmýšlí nad místečkem, kde ulehne ke kojení, její partička se začne po bedně hemžit takovým způsobem, že je potřeba ji pomoci, ale od toho jsme tady.

 

 

Pár nových fotek z bedny od Pat: ZDE

 

 

 

 

 

 

 

14. 8.2023

 

Dnes bychom Vám chtěli představit Kissinčin vrh A (za 13 let chovu jsme se štěňátky prošli celou abecedou, a tak začínáme zase od začátku) a vrh B naší Charliety. Pojďte spolu s námi nahlédnout do našich porodních bedýnek... ;-)

 

 

VIDEO VRH A ke shlédnutí ZDE

VIDEO VRH B ke shlédnutí ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

12. 8. 2023 Štěňátka jsou na světě...

 

Tak a máme to za sebou... ;-) Pat nás tedy pěkně napínala a my si na její štěňátka museli dobrou chvíli počkat. Ale nakonec se ukázalo, že to měly ty naše maminky dobře rozplánované. Ve chvíli, kdy Pat porodila poslední štěňátko, se začala k porodu chystat Kissinka a s jejím posledním narozeným miminkem se rozdýchala Charlieta. Takže ano, byla to pořádná jízda, jsme unavení ale zároveň ti nejštastnější, že se můžeme pochlubit:

 

 

7. 8. 2023 přivedla na svět Patrisha 7 štěňátek, 5 fenek a 2 pejsky

9. 8. 2023 porodila Kissinka 3 fenky a 3 pejsky

11. 8. 2023 se připojila Charlieta se 4 fenami a 2 pejsky

 

 

VIDEO VRH Z ke shlédnutí ZDE

 

 

 

Maminky odpočívají a my dolaďujeme náš nový denní režim, který teď zcela podléhá péči o ně a štěňátka.

 

Postupně se ozveme všem zájemcům z pořadníku.

 

Jako první bychom Vám chtěli představit náš vrh Z -  VIDEO ZDE

 

 

Created by ImagineWeb