19. 3. 2023

 

Poslední společný týden před námi...

 

 

FOTOGALERIE ZDE

 

 

 

 

Utíká to tak rychle. Ty malé buclaté slepé kuličky se nám témeř před očima změnily v mini verze opravdových labradorů se vším všudy – pejsky milující společnost lidí, jídlo a dovádění ♥♥♥

 

V příštím týdnu vyrážíme na první veterinární prohlídku, očkování a čipování. A pak nás čeká spousta papírování a příprav, aby měla štěňátka vše na cesty do nových domovů. Moc rádi slyšíme, jak se na štěňátka těšíte, a že se jich již nemůžete dočkat, alespoň maličko nám to ulehčí loučení s nimi.

 

 

 

 

12. 3. 2023

 

Štěňátka lumpačí o sto šest...

 

 

NOVÉ NEDĚLNÍ VIDEJKO ZDE

 

 

 

 

Prvotní socializace štěňátek v plném proudu. Štěňátka se potkávají s různými druhy lidí (malí, velcí, klidní i uplakaní, s brýlemi a čepicemi, s vousy...) a zjišťují, že všichni dokáží nabídnout vlídné slovo a podrbání. Baští z různých druhů misek - keramické, nerezové, plastové,  jednou hromadně, jindy odděleně, po dvou... Navštěvují a objevují nové místnosti, seznamují se s různými povrchy, překonávají první překážky.  Znají již rozličné druhy zvuků, převážně domácích spotřebičů, se kterými se později určitě setkají, pračka, mixér, vysavač, rádio... A hlavně - hrají si a řádí o sto šest (viz video) :-D

 

 

 

 

6. 3. 2023

 

Naše štěňátka mají 5 týdnů...

 

NOVÁ GALERIE ŠTĚŇÁTKA ZDE

 

 

 

 

Po víkendových návštěvách jsme Vám nafotili štěňátka jednotlivě. Některá štěňátka měla na pózování v košíku svůj vlastní názor a mnohokrát raději by se proháněla po domě a okusovala pokojovky, ale věříme, že časem z nich budou dokonalí modelové a modelky ;-)

 

 

 

2. 3. 2023

 

Krátký report před návštěvním víkendem...

 

 

 

 

Máme za sebou týden nových chutí. Zprvu to vypadalo, že štěňátka mlíčko za nic nevymění, ale po několika dnech už jim šmakuje z misky (teda talířku) jako velkým pesanům. Samozřejmě každé krmení je ještě potřeba trošku zapít u maminky ;-)

 

 

 

 

A vzhledem k tomu, že štěňátka už nám vylézají z bedny, čeká nás stěhování do větší ohrádky.

 

 

 

 

Předtím než se o víkendu setkáme s návštěvami u štěňátek, přidáváme ke shlédnutí první manuály a rádce:

 

CO MUSÍME PŘIPRAVIT...ZDE

 

RÁDCE + TIPY PRO ŠTĚŇÁTKO... ZDE

 

 

 

 

24. 2 2023

 

Štěňátka vrh Y... 3 týdny

 

NOVÉ VIDEO ZDE

 

 

 

 A už se nám to v bedničce pěkně hemží. Štěňátka začínají využívat všechny své smysly, pozorují a pomalinku objevují okolí, naslouchají novým zvukům, navzájem se očichávají, ochutnávají a v rámci hry vyvolávají první sourozenecké bitky :-D Vše jsme pro Vás zachytili na našem novém videjku.

 

 

 

 

18. 2. 2023

 

Štěňátka vrh Y... první pohledy na svět

 

NOVÁ GALERIE ZDE

 

 

Přicházejí první velké milníky v životě našich štěňátek. Jako mávnutím kouzelného proutku všechna otevřela očka, ale bude ještě nějaký ten den trvat než jejich šilhavé pohledy zaostří svět, který je obklopuje. Mají za sebou první odčervení a stříhání drápků. Maminka má péči o ně již vychytanou k dokonalosti, očistit, nakrmit, poté fáze mazlení a pak šup na chvilku mimo bedýnku zchrupnout si a nabrat síly na další kolo. Za pár dní nás čeká další velký krok, a to ochutnání prvního papání, které nebude od maminky.

 

 

 

 

 

 

 

12. 2. 2023

 

Štěňátka mají 12 dní... vrh Y

 

Nová fotogalerie: ZDE

 

 

 

Máme za sebou prvních 12 dní. Štěňátka pěkně prospívají a přibývají na váze. V krátkých bdělých chvilkách se pokoušejí o první krůčky, jinak se v bedýnce odehrává zatím stejný opakující se scénář - spinkání a papání. Nutelka je vzorná maminka.

 

 

 

 

Je nejvyšší čas začít štěňátkům vybírat jména na písmeno Y, některé návrhy od nových rodin již máme ;-)

 

 

 

6. 2. 2023

 

Videjko vrh Y... první dny

 

 

VIDEO ZDE

 

 

 

 

 

 

31. 1. 2023 Máme štěňátka ♥♥♥

 

Dne 31. 1. 2023 přivedla naše Nutela na svět čokoládová štěňátka. Narodili se 2 pejsci a 3 fenečky a i když jim říkáme "naši maličcí" rozhodně to nejsou žádní drobečci :) Porodní váhy všech štěňátek se pohybovaly okolo půl kila, kupodivu i tak porod probíhal naprosto ukázkově a měl pohodovou atmosféru. Maminka se o štěňátka krásně stará a my se staráme o maminku.

 

 

-všechna štěňátka jsou zarezervovaná-

 

 

 

 

Pár prvních foteček v galerii na rajčeti: ZDE 

 

Mamince Nutele se focení jejich štěňátek zatím vůbec nelíbí, jako kvočna si štěňátka hrne pod sebe, takže ji nechceme znervózňovat a přidáváme jen pár snímků, které jsme pořídili zatímco se venčila na zahradě.

 

 

 

 

Created by ImagineWeb