Máme čokoládová štěňátka

 

Volní pouze pejsci!!!

 

 

více info na tel: +420 604 608 834, e-mail: gabriela.hallova@seznam.cz

 


 

 

16. 12. 2018 Vrh L... 2. týden

 

Nová fotogalerie: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_L_-_2._tyden/

 

 

 

 

Kissinka je naprosto dokonalou maminkou. Vše zvládá sama a dává nám jasně najevo, že žádné zásahy z venčí nepotřebuje. Například zvednout štěňátko z bedny, za účelem vážení, je v její přítomnosti prakticky nemožné. Jemně a nervózně nám naznačuje, že jsou její a patří zpátky do bedny. První stříhání drápků probíhalo za jejího nepřetržitého dozoru a tak trochu s vyčítavými pohledy, zda se jí do toho opravdu musím plést :-) Nutno říct, že většina štěňátek tuto událost prospala a ani jí nezaznamenala. Spánek a krmení je stále zatím celodenní náplní i když na fotkách už můžete sem tam zahlédnout první otevřená očka.

 

 

 

Vrh K... 5. týden 

 

Nová fotogalerie: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_K_-_5._tyden/

 

 

 

 

Malí neposedové... běhají, kousají, štěkají, rvou o hračky. S nimi už je opravdu veselo. Většina péče o štěňátka již přechází na nás, přikrmujeme několikrát denně, sklízíme po štěňátcích, hrajeme si, hladíme. Mamči Nutele pomalinku končí mateřská dovolená a začíná zasloužilý odpočinek :-) Doufáme, že se počasí v příštích dnech umoudří a my se dostaneme na zahradu, aniž by nám štěňátka hned napoprvé umrzly. Teploty u nás se i přes den drží pod nulou a jsme zasypaní sněhem :-) 

 

 

 

 

9. 12. 2018 Vrh K... 4. týden

 

Nová fotogalerie: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_K_-_4._tyden/

 

 

 

 

Štěňátka nám začínají vylízat z bedny. Chtějí objevovat okolní svět a proto přichází ten správný čas, kdy se poprvé podívají na zahradu, snad nám bude přát počasí. Štěňátka jsou nenasytná nejen co se poznávání týče, také první příkrmy mají obrovský úspěch, chutná vše a v jakémkoli množství. Někteří se do misek vrhají doslova celým tělem :-)

 

 

Vrh L... 1.týden

 

Nová fotogalerie: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_L_-_1._tyden/

 

 

 

 

 

Naši maličcí z vrhu L mají za sebou první a asi ten nejnáročnější týden života. Maminka Kiss si zaslouží mou velkou poklonu a obdiv, neboť nadílku 10 štěňátek zvládá moc pěkně a navíc s tou největší pečlivostí a jemností. A že to chvílemi nemá jednoduché... Deset štěňátek se v bedně hemží a Kiss musí dávat opravdu veliký pozor, aby některé nechtíc někdě v rožku nezalehla. Také samotná péče o štěňátka a kojení jí zabírá  velkou dávku času a ona má tolik trpělivosti ♥ Odměnou jí jsou spokojená štěňátka.

 

 

 

 

3. 12. 2018 Vrh K... 3 týdny

 

Nové fotografie: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_K_-_3._tyden/

 

 

 

 

Porodní bedna u "Káček" ožívá před očima. Štěňátka se začínají zajímat o okolí. Zkoumají, okusují a ochutnávají vše kolem sebe. Jejich pohyby jsou stále dokonalejší a rychlejší. Nastal čas prvních příkrmů.

 

 O víkendu přivítáme první návštěvy za štěňátky, na které se moc těšíme!!!

 

 

 

1.12.2018 Kiss porodila štěňátka!!!

 

Foto první den: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_L_-_1._den/

 

 

 

 

Naše Kiss přivedla na svět během včerejší noci 10 štěňátek. I přes tento počet měl celý porod naprosto přirozený a hladký průběh. Všechna štěňátka mají k dnešnímu dni váhu mezi 400-500g. Kissinka je zatím ještě unavená ale velice pečlivá a starostlivá maminka. Přidáváme pár prvních fotek, ale zatím budeme nechávat maminku co nejvíce odpočívat v klidu.

 

Postupně budeme kontaktovat zájemce dle pořadníku.

 

 

 

27. 11. 2018 Vrh K... 14 dní 

 

Nové fotografie: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_K_-_14_dni/

 

V porodní bedně u 14denních štěňátek začínáme pozorovat první změny.  Štěňátka sice stále většinu času prospí, ale když je potřeba dostat se co nejrychleji k maminčinu mlíčku, sledujeme, jak se doposud se plazící kuličky šikovně dostávají na všechny čtyři nožky a strhávají velký závod, neboť vítěz baští jako první :-)  Zatím se  jedná o legrační  pohyb, který však budeme brzy moct nazývat chůzí. Další změnou je, že je štěňátka občas už i slyšet, k jemňoučkému pískotu se přidává zavrčení a sem tam se těm šikovnějším povede i to pravé štěknutí. A asi tím nejzajímavějším a pro nás nejočekávanějším pokrokem jsou otevřená očka všech štěňátek. Ale i tak bude ještě chvíli trvat, než zatím šilhavá štěňátka dobře zaostří, zvláště na větší vzdálenosti.

 

 

 

Štěňátka za sebou mají první stříhání drápků a první odčervení.

 

 

 

21. 11. 2018 Vrh K...10 dní

 

Dnešní foto: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_K_-_10_dni_holky_vs._kluci/

 

 

 

 

Pejsci mají stužky fialové, modré a světle modré barvy.  

 

 

 

 

Fenečky mají červenou, oranžovou, žlutou a zelenou mašličku.

 

 

 

 

 

Charlieta Golden Vitality  

 

DKK 0/0, DLK 0/0

EIC, Prcd - Pra, HNPK, CNM - clear

 

 

Dnes nám přišly nové výsledky zdravotních testů naší nejmladší labradorky Charlie. Třináctiměsíční Charlieta je dcerou naší Nutely (nynější maminky vrhu K) a Badyho (nastávajícího otce vrhu L).  Postupně, krůček po krůčku, splňujeme podmínky pro uchovnění, abychom až dosáhne Charlieta správného věku,  mohli požádat o její zařazení do chovu.

 

 

 

 

Created by ImagineWeb