23. 4. 2018 Glorie a Nosework...

 

 

 

 

Musím se s Vámi podělit o krásnou zprávu, která mi přišla od majitelů Glorinky. Glorie Golden Vitality (vrh G - Goldie Lady Alison x Egon Ideal Dog) v několika víkendech úspěšně absolvovala seminář Noseworku, obdržela výkonnostní knížku  a vstupní zápočet.

 

Za tímto úspěchem stojí kus práce a píle jejího majitele, pana Zdeňka, který Glorince se svou rodinou věnuje neskutečnou péči.  Úspěšné absolvování zkoušky je jen třešničkou na dortu celého soužití Glorie v jejich rodině. Nejde tady jen o výkon doložený úspěchem, ale společné víkendové venčení pejsků, procházky, radovánky… a prostě všechny ty krásné chvilky, které spolu tráví… Patří jim náš velký dík a také obrovská gratulace!

 

 

 

 

 

Nosework by se dal volně přeložit asi jako „práce nosem“ . Jedná se o psí sport, který vychází z nejpřirozenější schopnosti všech psů – čichu.

 

Čichem se psi řídí odpradávna, je to pro ně nejdůležitější smysl a mají ho po tisíciletém přírodním výběru vybroušený do nejvyšší dokonalosti. Člověk psy dnes využívá při vyhledávání různých specifických pachů, kdy psi v různých prostředích a za nejrůznějších situací neomylně odhalí pach drog, výbušnin či akcelerantů požáru, psí nos je pomůcka kriminalistů, když pomocí metody pachové identifikace ztotožňují pach člověka odebraný na místě činu z pachového vzorku odebraného podezřelé osobě. Pes –záchranář je nepostradatelnou složkou při pátracích akcích po pohřešovaných osobách v terénu, v rozvalinách domů či pod sněhem.

 

Nosework vychází z této praxe a spočívá v tom, že tým – psovod a jeho pes hledá specifické pachy civilních látek v obdobných situacích jako profesionální týmy policie, armády a záchranářů.

 

Při noseworku je upevňován vztah psovod-pes. Jen ta dvojice, která je dobrý tým může mít při noseworku výsledky!!!

 

 

Zdroj: www.noseworknet.cz

 

 

 

20. 4. 2018 Štěňátka v nových domovech...

 

Všechna naše štěňátka z vrhu I se nám rozutekla do nových domovů. Přejeme majitelům mnoho trpělivosti v začátcích a spoustu krásných společných chvil s novým členem rodiny. 

 

 

 

 

8. 4. 2018 Vrh I - V obraze ;-)

 

 

Fotogalerie: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_V_obraze/

 

Štěnátka zítra čeká náročný den. První cesta autem za naší paní veterinářkou, lékařská prohlídka, očkování, čipování... a pak odpočinek a klidový režim ;-) Ve společnosti štěňátek nám dva měsíce utekly jak voda a naši malí miláčci se příští víkend vydávají na cestu do nových domovů. 

 

 

 

Přejeme všem krásné prožití Velikonoc!!!

 

 

 

 

 

1. 4. 2018 Vrh I - Štěňátka řádí na zahradě

Už jsou to malí lumpící. Zajímá je všechno nové, užívají si zahradu, hračky, kontakt s lidmi...

 

 

Pár nových fotek jednotlivců: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_Na_zahrade/

 

 

 

29. 3. 2018 Vrh I - Hrátky před spinkáním

 

https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_6._tyden_-_pred_spinkanim/

 

 

 

 

 

25. 3. 2018 Nové fotografie štěňátek (5. týden)

 

https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_5._tyden/

 

 

 

 

 

21. 3. 2018 RÁDCE PRO VAŠE NÁKUPY:

A protože, se nám hromadí dotazy na základní výbavičku pro štěňátka, kterou si již pilně připravujete, rozhodli jsme se  pro krátké doporučení, které prošlo našim testovacím týmem 6 labradorů. 

 

 

 

 

U nás se osvědčily tyto plastové pelechy. Vydrží i ostré zoubky štěňátek, jsou v podstatě nezničitelné, omyvatelné a dají se dle potřeby přenášet. U nás je využíváme část roku venku - na terase, či při grilování pod pergolou, v zimě - v případě potřeby umyjeme a stěhujeme do vnitřních prostor. Pelíšek se dá doplnit polštářem na míru, nebo například obyčejnou dekou. Doporučujeme rozměr okolo 90 cm, který poskytne dostatek prostoru i dobře rostlému dospělému labradorovi. Prohlédnout a objednat můžete zde: PLASTOVÁ VANIČKA.

 

Co se týče obojků, s oblibou používáme nylonové obojky s umělo-hmotnou sponou. Opět pro jejich snadnou údržbu a velice jednoduché zapínání i pro uvrtěná štěňátka. Dají se pořídit snad ve všech barvách a cenových relacích. Na fotografii náš Jimmy ve věku cca půl roku - obojek má dodnes a to je mu 7 let :-)

 

NYLONOVÝ OBOJEK

 

 

Ovšem tento KOŽENÝ S PLASTOVOU SPONOU - můj favorit- labíkům taky moc sluší.

 

 

 

A to nejdůležitější - KRMIVO. My jsme pro naše pejsky a štěňátka zvolili značku Brit Care - obilnou řadu Puppy - Lamb and Rice (info o složení). Máme s tímto krmivem vlastní zkušenost, český výrobek s výborným poměrem mezi kvalitou a cenou. 

 

Co se týče pamlsků, vedou u nás klasické piškoty, ovšem neobejdeme se také bez sušených dobrot. Pro štěňátka především PAŘÁTKY či držťky , pokud potřebujete štěně zabavit na delší dobu, doporučujeme UŠI nebo KOSTI.

 

Pokud chcete, aby měl Váš pejsek krásnou srst, určitě neprohloupíte, když mu do krmení budete přidávat (obzvláště v době línání) Losový olej.

 

Odzkoušený šampón s norkovým olejem, nejen pro štěňátka: GOTTLIEB.

 

A za absolutní nutnost v době růstu považuji KLOUBNÍ VÝŽIVU.

 

KLÍŠŤATA A PARAZITI

 

 

Sezóna klíšťat nastupuje ve dvou vlnách – první se většinou ohlásí právě s příchodem jara, na přelomu měsíce března a dubna, ta druhá závisí především na počasí a ujímá se vlády na sklonku léta. Řekla bych, že jsme již vyzkoušeli pěknou řádku antiparazitik a nyní se již několik sezón vracíme k použití spot on přípravků v kombinaci se sprejem.

 

Výrobci Spot on - pipet – (tekutiny, která se vetře do kůže mezi lopatky psa) garantují ochranu proti klíšťatům v délce 1 měsíce (proti ostatní parazitům až 2 měsíce). Použití pipety se dá tedy po cca 1 měsíci znovu opakovat.  My aplikujeme spot on pouze jednou, tedy s prvním výskytem klíšťat a poté po zbytek roku pouze doplňujeme použitím spreje (pěny). Přes horké letní dny trávíme spoustu času u vody a sprej můžeme aplikovat opakovaně a neriskujeme jeho vymývání, jako tomu může být po čerstvé aplikaci pipety. Sprej opakovaně nanášíme 1x týdně, případně extra před procházkou do lesa atd.

 

I přesto, že se jedná o levnější přípravky, máme dobrou zkušenost se značkou Fipron.

Spreje nebo pěny např. značka Arpalit.

 

Pipety se kupují dle váhy, jsou tedy rozdílné pro štěně (2-10kg nebo 10-20 kg) a dospělého psa (20-40 kg).

Pokud v lékarničce ještě nemáte, bude Vám jistě nezbytným pomocníkem pinzeta na klíšťata.

 

Pro ty z Vás, co zatím nemají zkušenost s objednávkami přes internet, vřele doporučujeme. Internetové obchody mívají výhodnější ceny, často dopravu zdarma u krmiv (viz odkaz výše), či věrnostní programy, kdy Vám při registraci za opakovaný nákup nabídnou milé dárky, naše pejsky krmí např: DOBRÁ MISKA.

 

Doufáme, že jsme Vás alespoň trochu inspirovali!

 

 


 

15. 3. 2018 Vrh I - 4 týdny

 

Velká fotogalerie: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_4._tyden/

 

 

 

Na rajčeti si můžete prohlédnou velkou fotogalerii našich štěňátek ve věku 1 měsíce. Červený obojek má naše jediná fenečka, ostatní barvy obojku (černá, fialová, modrá, oranžová, tyrkysová, zelená, žlutá) jsou pejsci. Omluvte, prosím, drobné bíle tečky a nečistoty na fotografíích, jsou od kaše, do které se štěňátka vrhají téměř po hlavě a my pak máme co dělat, abychom je očistili a oni zase vypadali k světu :-)

 

O víkendu se těšíme na první návštěvy našich možná budoucích majitelů štěňátek!!!

 

 

 

8. 3. 2018 Štěňátka mají téměř 3 týdny...

 

Foto: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_3._tyden/

 

 

 

Štěňátka v bedně pomalounku ožívají a pokud zrovna nespí, věnují se poznávání nejbližšího okolí. Máme možnost sledovat první nemotorné sourozenecké hrátky a okusování. Štěňátka se také snaží vydávat všemožné zvuky a sem tam se ozve i opravdu povedené štěknutí. Zítra je čeká ochutnávka první kaše.

 

 

 

5. 3. 2018 Štěňátka otevřela očka!!!

 

Foto: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_15._den/

 

 

 

Štěňátka naší Bughiry mají 15 dní. Postupně všechna otvírají očka a házejí na nás první "ještě trochu šilhavé" pohledy :-) Většinu času stále prospí, tedy pokud se zrovna nekrmí maminčiným mlékem, které je zatím jedinou potravou, kterou přijímají. Brzy však přijde čas na první příkrmy. Plazení v bedně se pomalu a jistě mění v koordinovanější pohyby, které již připomínají chůzi. 

 

 

 

 

26. 2. 2017 Štěňátka vrh I - 8 dní

 

Nové fotografie: https://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_8._den/

 

 

 

 

 

 

22. 2. 2018 Štěňátka vrh I - 5 dní

 

V porodní bedně naší Bughiry vládne spokojenost. Bughira je jako vždy skvělou mámou a o štěňátka pečuje s tou největší precizností. Mlíčka má dost a štěňátka nám přibývají na váze téměr před očima.

 

Nová minigalerie: http://goldenvitality.rajce.idnes.cz/Vrh_I_-_5._den/

 

 

 

 

 

 

Created by ImagineWeb