7. 3. 2017 Jak se chránit před klíšťaty

... aneb jak si bez obav užít pobyt v přírodě

 

 

 

 

 

S přibývajícími teplými dny se nám hromadí dotazy, jakou ochranu zvolit před klíšťaty. Možností je v dnešní době spousta, my se s Vámi podělíme o naše zkušenosti.

 

Sezóna klíšťat nastupuje ve dvou vlnách – první se většinou ohlásí právě s příchodem jara, na přelomu měsíce března a dubna, ta druhá závisí především na počasí a ujímá se vlády na sklonku léta. Řekla bych, že jsme již vyzkoušeli pěknou řádku antiparazitik a nyní se již několik sezón vracíme k použití spot on přípravků v kombinaci se sprejem.

 

Výrobci Spot on - pipet – (tekutiny, která se vetře do kůže mezi lopatky psa) garantují ochranu proti klíšťatům v délce 1 měsíce (proti ostatní parazitům až 2 měsíce). Použití pipety se dá tedy po cca 1 měsíci znovu opakovat.  My aplikujeme spot on pouze jednou, tedy s prvním výskytem klíšťat a poté po zbytek roku pouze doplňujeme použitím spreje. Přes horké letní dny trávíme spoustu času u vody a sprej můžeme aplikovat opakovaně a neriskujeme jeho vymývání, jako tomu může být po čerstvé aplikaci pipety. Sprej opakovaně nanášíme 1x týdně, případně extra před procházkou do lesa atd .

 

I přesto, že se jedná o levnější přípravky, máme dobrou zkušenost se značkou Fipron: http://eretail.go2cloud.org/SHC2

Spreje např. značka Arpalit:  http://eretail.go2cloud.org/SHBu

 

Pipety se kupují dle váhy, jsou tedy rozdílné pro štěně (2-10kg nebo 10-20 kg) a dospělého psa (20-40 kg).

Pro ty, co ještě nemají v lékárničce, bude jistě nezbytným pomocníkem pinzeta na klíšťata: http://eretail.go2cloud.org/SHC4

 

 

Created by ImagineWeb