• novinky

  Poslední společný týden štěňátek…

  ZÁVĚREČNÁ VIDEA ZDE

   

  Pomalu nastává čas loučení. Poslední společný týden u nás. Štěňátka jsou naočkována, načipována, prohlédnuta veterinářem, mají vystaveny Pasy a zažádáno o průkazy původu. Spolehlivě chroupají granulky a krásně přibírají na váze… jsou připravena odcházet do nových domovů. 

   

 • novinky

  Štěňátka v šestém týdnu…

   

  Štěňátka jsou s každým dalším dnem bystřejší, sebevědomější a obratnější. Krásně baští namočené granulky a přibývají na váze. Máme za sebou další návštěvní víkend a pomalounku se blížíme do finále. V pátek nás čeká první návštěva paní veterinářky, kde štěňátka projdou kompletní kontrolou.

   

  Přidáváme galerií videí s jednotlivci: VIDEJKA

 • novinky

  Štěňátka – první dovádění

   

  Přinášíme další várku novinek. I když štěňátka stále hodně spinkají, už se dokáží i pěkně rozdovádět. A protože bednička začíná být těsná, čeká je v následujících dnech stěhování do větší ohrádky. Techniku papání jsme doladili téměř k dokonalosti. Jen občas se najde jedinec, který pro jistotu vezme pozici přímo uprostřed misky, ale to už opravdu jen zřídka :-D. Maličcí ochutnávají první rozmočené granulky  a že jim šmakuje ;-), každou dávku jídla ještě zapíjí maminčiným mlíčkem.

   

  VIDEO – PRVNÍ DOVÁDĚNÍ

   

  A protože o víkendu nás čeká první vlna návštěv za štěňátky dle pořadníku (druhá část 19. – 21. 4. 2024 – pro ty zájemce, co ještě nemají svůj termín),  přidáváme odkazy na manuály, které můžete pomalinku studovat:

   

  CO MUSÍME PŘIPRAVIT – ZDE

  RÁDCE + TIPY PRO VAŠE NÁKUPY – ZDE

   

 • novinky

  Štěňátka třetí týden…

   

  Třetí týden je dalším velkým milníkem v životě štěňátek. Začínají poznávat svět kolem sebe všemi smysly – oči jsou otevřené, ušička reagují na zvuky a nožky již s jistotou zvládají chůzi. Kratičkou dobu bdělosti štěňátka využívají k prvním sourozeneckým hrátkám. Porodní bedna je pro ně stále bezpečným zázemím, ale začínáme podnikat první velké objevné výpravy mimo ni.  

   

   

  Nastal čas přikrmování, štěňátka poprvé ochutnávají něco jiného než mlíčko. A musím říct, že tohle období považuji asi za jedno z nejnáročnějších. Naučit štěňátka papat z misky dá zabrat. První dny je kaše všude, štěňátka se hrnou do jídla doslova po hlavě a udržet všechny 4 nožky mimo misku je nadlidský výkon. Takže po každém krmení máme devět kaší obalených kuliček, které je potřeba důkladně očistit a osušit, aby vypadala zase jako štěňátka 😉

 • novinky

  Druhý týden štěňátek…

   

  S koncem druhého týdne nastávají v bedýnce štěňátek velké změny. Štěňátka vrávorají na všech čtyřech a pomalounku se snaží o první krůčky. Hlasitě se ozývají, když se jim něco nelíbí a nacvičují první pokusy o štěknutí. A hlavně, napůl očka se již snaží zaostřit ten velký svět kolem.

   

  VIDEJKO 2. TÝDEN PLNÝ POKROKU – ZDE

   

  A aby toho poprvé nebylo málo, tak štěňátka za sebou mají první odčervení a první stříhání drápků.

   

   

  Maminka se stále krásně stará, možná až moc svědomitě, a po jejím čištění jsou štěňátka jako bychom je vyndali z myčky 😀 Naštěstí na teploučké dečce zase brzy proschnou. 

   

   

 • novinky

  První týden života štěňátek…

  Štěňátka mají za sebou první týden života. Přibírají na váze a síle. V bedýnce je nastaven jednoduchý, stále se opakující mód – papání a spinkání. A aby byla bříška štěňátek spokojená, musí být spokojená hlavně maminka. A tak Ronie servírujeme, kromě nonstop plné misky s granulemi, také vývary s masem a přílohami, jogurty, tvarohy, vejce, ovoce a další dobroty.

  Pojďte s námi alespoň na minutku nahlédnout do porodní bedny: VIDEO ZDE

   

   

 • novinky

  Štěňátka jsou na světě

   

  Dne 11. 3. 2024 začal porod naší fenečky Verony (Ronie). Byl to dlouhý a náročný den a není se čemu divit, neboť jsme na jeho konci přivítali na světě 9 čokoládových štěňátek (5 feneček a 4 pejsky).

  Příroda je úžasná, Ronie coby prvorodička od první chvíle ví, co má dělat. Je klidná a trpělivá maminka. Systematicky pečuje o štěňátka  a ani jedno nevynechá, obdivuji ji, já mám při pohledu na tu její hemžící se hromádku již po chviličce zmatek, které má přijít na řadu.

  Jsme moc rádi, že maminka má vše přirozenou cestou za sebou a nyní ji chceme dopřát co nejvíce klidu pro odpočinek a zotavení.

   

  Pár foteček: PRVNÍ DEN ZDE

   

   

  Informace o vrhu a rodičích: ŠTĚŇÁTKA  – AKTUÁLNÍ VRH

 • novinky

  Čekáme štěňátka!!!

  Sonografické vyšetření nám potvrdilo březost naší fenečky Verony, pokud půjde vše jak má, můžeme se v první polovině března těšit na čokoládovou nadílku. Více info – ŠTĚŇÁTKA – Aktuální vrh.