O nás

Chovatelská stanice Golden Vitality

labrador retriever

 

 

 

 

Informace pro nové majitele a zájemce o naše pejsky:

 

Štěňátka pocházející z naší chovatelské stanice (mezinárodně chráněná chovatelská stanice Golden Vitality) mají průkaz původu.  Od narození jsou pravidelně odčervována a řádně očkována. V době odběru jsou načipována a mají vystaveny Mezinárodní očkovací průkazy - PASY. Štěňátka jsou odchována v zázemí rodinného domu (v místnosti upravené speciálně pro ně), který obklopuje rozlehlá zahrada, jenž mají pejsci stále k dispozici pro svůj pohyb a hry. Vyrůstají ve  společnosti dětí a ostatních pejsků, což napomáhá jejich procesu socializace. 

 

 

 

 

Vzhledem k tomu, že zdraví je pro nás jedním z nejdůležitějších aspektů chovu, jsou všichni pejsci v naší chovatelské stanici testovaní  (v něměcké laboratoři Laboklin, Vemodia či Tilialaboratories) na nejrozšířejnější dědičná onemocnění postihující plemeno Labradorský retrívr - jako je EIC (Zátěží indukovaný kolaps), Prcd - Pra (Progresivní retinální atrofie - degenerací oční sítnice), CNM (Centronukleární myopatie - geneticky podmíněný defekt ve vývoji svalových vláken), HNPK (onemocnění nosní houby) a další. Znalost výsledků z těchto vyšetření využíváme v našem chovu, a tudíž se v naší chovatelské stanici rodí štěňátka, která díky zděděnému rodičovskému genotypu nikdy neonemocní na zmíněné choroby.    

Rentgeny pro vyšetření dysplazií kyčelních a loketních kloubů ani nezmiňuji, neboť je v chovu považujeme za absolutní samozřejmost.

 

 

 

 

Jsme členy obou v ČR fungujících klubů zaměřených na chov retrieverů - Klub chovatelů loveckých slídičů a Retriever Klub. Během roku se dle našich možností a uvážení účastníme mnoha kynologických akcí, jako jsou výstavy, zkoušky (se zaměřením na loveckou upotřebitelnost), různá setkání...

 

 

 

 

I přestože se se zájmem věnujeme chovatelství a snažíme se s co nejsvědomitějším přístupem splňovat všechny (již výše zmíněné) zásady a kritéria chovu, nejdůležitější pro nás je, že nám jsou naši pejsci denně po boku věrnými společníky a kamarády.

 

 

 

 

Created by ImagineWeb